Genel Kültür

İnsanlar Evlilikten Neden Korkar

Evlilik hayatı hepimizi etkiliyor. Bekar bir hayat sürerken karışan edenimiz olmazken sorumluluklarımız ise minimum seviyededir. Evlilik bağı ile bağlanıldığı zaman kişiler bunların hiç birini yapamayacağını düşünür. Aklımızdan gelenlerin bir çoğu kendi abartılarımız olabilir ama sorumluluk almak hiçte kolay olmadığını biliriz. Çalışmamız gerektiği gibi evdekilerin ihtiyaçlarını gidermeliyiz. Evlilik ciddi bir merci olmasından dolayı kişilerin aile baskısı altında kalacağı da ayrı bir gerçektir.

Evlilikten korkmalarının sebepleri ise maddi olarak yük oluşması geliyor. Kişilerin kariyer yapmaları için yalnız olması gerekiyor. Kadınların ve erkeklerin istekleri birbirlerini karşılamasıdır. Arzularını giderdikten sonra ileriye gitmek istemezler. Bir tarafın evlilik istekleri daha ağır basacağından dolayı partnerine cevaplar dahi veremez. İki taraf yıpranma aşamasına girerek ayrılığı beklerler.

Çiftler evlilik konusunda hemfikir olması gerekiyor. Kişilerin ebeveynleri ile birlikte evliliğe doğru yönelmeleri gerekir. Hayal kırıklığı düşüncesi ve mutluluğu göremediklerinden dolayı geçiştirir. En büyük korku bağımlılık, maddi sıkıntı, sorumluluk, aile baskısı ve aile içersine yapılacak olan müdahale ile anlatılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu