Genel Kültür

Kadını Çekici Yapanlar Nelerdir

Kadınları çekici kılan özelliklerde var. Business Insider dergisinde yayınlanan bir makale de kadınları çekici kılan özelliklerden bahsedilmiştir.

Kadın ve erkek arasındaki en önemli ilişkilerden biri flörttür. Kadınların erkekleri etkileyerek onları elde edebilmesi için daha çekici olmaları gerekir. Flört için erkeğin kadına karşı ilgi duyması başta gelen noktalardır. Erkekler kadınlara baktığında anlam yükleyerek değer kazandırması gerekmektedir. Değerlenen kadınlar toplum içinde saygı kazanarak daha çok sevilebilirler.

Belin genişliği
Erkekler bel ve kalça oranlarına fazla düşkünlerdir. Otomatik olarak algıları “bu benim çoğuma annelik yapabilir, neslimin devamını sağlayabilir” düşünceleri akıllarında yer alıyor.

Tiz sesli kadınlar
Tiz sesli kadınların alçak sesli kadınlara göre daha dikkat çektiği ve seçilmelerinde etkili olduğunu göstermektedir.

Uzun ve sağlıklı saçlar
Alman bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre uzun ve sağlıklı saçları olan kadınlar çok daha dikkat çekiyor. Çekicilikte önemli rol üstlenen saçlar kadınları daha güzel gösterebiliyor. Genlerinden gelen özelliklerle şekillenen saçların bakımla birlikte oldukça etkileyici olabiliyor.

Gülüş
İngiltere’de bir üniversite de yapılan araştırmaya göre gülümsemek kadınları çekici kılan özelliklerden biridir. Kadınlar gülümseyen erkekler yerine ciddi erkekleri seçerken, erkekler ise gülümseyen kadınları seçmektedir.

Kırmızı elbise
Kişilik ve sosyal deneylere göre kırmızı elbise giymek içinin daha çekici ve güzel olmasını sağlayabiliyor. Erkeklerin dikkatini çektiği gibi onlar için ideal eş adayı olarak gözükebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu