Genel Kültür

Kola Neyden Yapılır

Coca Cola kendisine yenilik getirerek kola sevenlerinin nelerden yapıldığı ve aklında oluşan bütün sorulara uzmanları tarafından cevap veriyor. İnternet üzerinde bir çok söylenti dolaşmasına rağmen markaların adı zedelenerek insanlara yanlış bilgiler aktarılıyor. Bunun farkına varan coca cola soru cevap sistemi sayesinde herkesin sorusunu net şekilde açıklık getiriyor.

İddialara göre içinde böcekler olması parasının gittiği yerler ve çeşitli bilgiler bilinçsiz kişileri yakından etkiliyor. Halk arasında dolaşan söylenti kısa süre içersinde herkesin dilinde olduğundan dolayı bunlara açıklık getirilmiştir. Özellikle kola sevenlerin merak ettiği soru kolanın neyden yapıldığı olmuştur. Coca Cola yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre herhangi bir sorun olmadığını görüyoruz. Sıcak aylarda severek tükettiğimiz kolayı ne kadar sevdiğimizi bir kez daha gördük. Sağlıklı şekilde tüketebiliriz kimsenin çekinmesine gerek yok.

İbrahim adlı kişi coca colaya sorduğu soru ile yetkililerden gelen cevap doğrultusunda işte kolanın içindeki malzemeler ve nelerden yapıldığını görün.

Coca-Cola’da %85 oranında su, şeker, karbondioksit, renklendirici olarak karamel, asitliği düzenleyici olarakfosforik asit, doğal aroma vericiler ve kafein bulunuyor. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, Coca-Cola’nın içindekileri anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu