Okul

Uzay Neden Karanlık Görünür

Uzay Neden Siyah Görünüyor, Uzay Neden Karanlıktır

Uzayın tamamen karanlık olduğunu görmekteyiz. Gündüzleri atmosferden ve bulutlardan dolayı uzayı tam anlamıyla göremeyiz. Bunun için yapmamız gereken gece olmasını beklemek. Geceleri uzay tamamen karanlık gözükecektir. Uzayda kırıcı ışık olmadığından dolayı tamamen karanlığa bürünmüştür. Güneş ışınları uzayda yolculuk ederken dahi görülmezler. Uydu olduğunu düşünün bu uydu güneşi görür ama tamamen karanlıktır. Gezegenleri ve yıldızları aydınlatmaktadır.

Uzayda hava ve su olmadığından dolayı gelen ışınları çevreye saçamayacaktır. Çevreye saçamayacak ışınlardan dolayı çevremiz zifiri karanlık olarak durur. Sadece gezegen ve yıldızları gözlemlerimizden görürüz. Gezegenler ışık yaysa bile bunların görülmesi mümkün olmaz. Görüldüğü gibi uzay insanların araştırma yapacakları ve öğrenecekleri çok şey olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

5 Yorumlar

  1. Bence bu doğru değil benim görüşüm Kara enerji denilen şey sayesinde karanlık.Dünyada atomdan küçük olan kara enerjiler var ve bu yüzden gölgemiz siyah.Uzayda Kara enerji çok daha fazla olduğundan uzay karanlık.

  2. bence çok güzel bir konuydu sözlüden 100 aldım bu site sayesinde teşekkürlerr!! ♥♥

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu