Pratik Bilgiler

Mandalina Lekesi Nasıl Çıkar

Meyveler ile arası iyi olanlar için lekeler oldukça zorlayıcı olabiliyor. Severek yediğimiz o meyveler baskı uygulanması sonucunda içinde bulunan suyun damlamasına sebep olurlar. Bol vitaminli olup günde birkaç tane yememizde sakınca yoktur. İçinde içerdiği vitaminlerden dolayı sağlıklı bir yaşam için içebiliriz. Mandalina sevilen yiyecekler olup dikkat edilmesi gereken üstümüze damlamaması olacaktır. Meyve lekeleri çıkarmak haylice zor olabilir birde mandalina portakal olunca o zaman işimiz daha zordur.

Mandalina lekesini çıkarmak için lekenin olduğu yere tuz serptikten sonra yıkamaya çalışınız. Çıkmayabilir bu mandalinaya ve yoğunluğa göre değişir amonyaklı suya bastırdıktan sonra lekenin söküldüğünü göreceksiniz. Diğer bir yöntem ise 3 çay kaşığı karbonatı çay bardağında erittikten sonra bölgeye sürmeniz olup lekeden tamamen kurtulmuş olursunuz.

Dikkatli olup lekelerinden zorlarından birisidir damlaması ile hoş olmayan sarı bir leke bırakacaktır. Bunun dışarıda temizlemeniz haylice zor olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu