Pratik Bilgiler

Cif Lekesi Nasıl Çıkar

Damlatılması ve sürülmesi ile çıkarılması zorlu lekelerden birisi cif lekesidir. İş yaparken mutfak tezgahından tutun mutfak masasına kadar her şeyi temizlediğimiz temizlik ürünüdür. Eski parlaklığına ulaşması üzerindeki kirliği çıkarmak için cif kullanırız. Hepimizin evinde bulunan cif temizlik malzemeleri arasında en çok ihtiyaç duyulan olduğunu görebiliyoruz.

Cif’in içinde bulunan yüksek miktarda kimyasal bileşenlerden dolayı temizlik malzemesi olarak kullanılıyor. Sert yüzeylerde kullanılan temizlik malzemesi lekelerden kurtulmanızı sağlayabilir. Banyo, mutfak, fayans gibi yerlerin temizliğinde cif malzemesini kullanabilirsiniz.

Temizlik sırasında üstünüze damlayacak olan cift lekesi canınızı sıkacaktır. Kendi temizliğinizi kendiniz yapmanız gerekmektedir. Kimyasal olduğundan dolayı elbisenizden çıkartılması zor olacak. Çıkartılması zor lekelerden olan cif etkili işlemler kullanarak kurtulmanız mümkündür. Sıcak su ve limon karışımı hazırladıktan sonra lekenin olduğu yeri çitileyiniz. Leke yavaşçana aktığını görerek tamamen kurtulacaksınız.

cif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu