Pratik Bilgiler

Beyaz Eşyalardaki Çizikler Nasıl Geçer

Beyaz eşyalarınız gözünüzün nuru oluyor ama taşınırken yada tamire gönderdiğiniz eşya çizilmiş halde olabiliyor. Canınızı sıkacak bu durumdan kurtulmanız mümkündür. Metaller sert cisimlerle anca çizilir bu yüzden baskı oluşması gerekmektedir. Ev hanımlarının vazgeçilmez eşyaları gözlerinin nuru olmuştur. Zamanla çarpma, sürtünme, hareketlenme nedeni ile canınızı sıkacak görüntüler oluşabilir. Hoş görünmediği gibi yenisini almak istersiniz. Beyaz eşyalarınızda oluşan o kötü çizikleri kapatmak için yapabileceğiniz birkaç fikrimiz var.

Büyük marketlerde satılan otomobil çiziklerini kapatmak için kalemler bulunuyor. Televizyon reklamlarına dahi araba çiziklerini örten kalemlerden bahsedildiğini biliyoruz. Bunlardan bir tane alarak beyaz eşyanızın çizik olan yerinin üstünden geçerek gözükmesini önleyebilirsiniz.

Diş macununu çizik olan bölgeye yedirin daha sonra kurumaya bırakın. Diş macunu donduğu zaman çizik adeta yok gibi gözükecektir.

Günümüzde kullanılan bir çok beyaz eşya açık renkte olduğundan dolayı çiziği belli eder. Bunun için siyah parlak eşyaların kullanımı olacaktır. Çizik oluşması durumunda gözle görülmeyeceği gibi fark edilmez. Mutfak eşyalarınız göz kamaştırabilir ama çizik oluşmasına rağmen yine otomobil reyonlarında çizik kalemleri almanız gerekecek. En iyisi hiç çizik olmaması için yüzeyi sert olan parçaları uzak tutmak iyi olacaktır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu