Yemek Tarifi

Menemen Yapmanın Püf Noktaları

Kahvaltıların olmazsa olmazı Türk kültürünün en güzel lezzeti menemen herkesin yapabileceği kolay tarif. Dikkat etmeniz gereken noktaları bilirseniz lezzeti aklınızı başınızdan alacaktır. Menemen yaparken malzemelerimiz oldukça sayılıdır. O yüzden doğru tercihlerimizi yapmamız gerekecek.

Soğanlı daha lezzetli olur ancak sevmeyen varsa katmayın. Soğanlarımızı doğrarken küçük küçük doğramaya özen gösterin. Rendeden çekmeyin o şekilde soğan doğranmaz. Doğradıktan sonra üzerinden bir kere daha geçerek küçük parçalar haline getirebilirsiniz.

Biber seçerken acı ve sivri olmasına dikkat edin. Acı biberler iştahı açar daha lezzetli gelecektir. Biberlerinizi ince ince doğramalısınız.

Domateslerinizin kabuklarını soyarak daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Organik bahçe domatesi varsa kabuklarını doymadan büyük küp halinde doğrayın. Domates seçiminde sulu ve lezzetli olması önemli. İçi kuru domatesle olmayacağını söylemeliyiz. Domatesler lezzetin püf noktası olduğunu bilmeliyiz.

İsteyen yumurtaları kırdıktan sonra kaşar rendeleyebilir. Sucuklu ve salamlı yapacaksanız eğer biberlerin kavrulmasına az kala tavanızda pişirmeniz olacak. Piştikten sonra doğradığınız domatesleriniz ilave edersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu