Hayvanlar Alemi

Ormanda Yaşayan Hayvanlar Nelerdir

Ormanlar dünyamızın akciğerleri karbondioksiti emerek oksijen olarak geri verir. Ormanlar aynı zamanda bir çok canlının evidir. Betonlaşmış şehirlerde yaşamlarını sürdüren insanların yanı sıra ormanlarda yaşayan hayvanlar vardır. Milyarlarca hayvan türü ormanlarda ekosistemin parçası olarak yaşamlarını devam ettirir. Canlılar yiyecek ve barınma ihtiyaçlarını ormanlık alanlardan karşılar. Etçil ve otçul canlılar ormanların içerisinde yaşamlarını sürdürür. Beslenmek için birbirlerine ve ormanlık alana ihtiyaçları vardır.

Ormanlarda yaşayan hayvanlara örnekler

Aslan
Kaplan
Çita
Goril
Fil
Maymun
Geyik
Kanguru
Yılan
Kurbağa
Kaplumbağa
Tilki
Köpek
Kedi
Kurt
Timsah
Eşek
İnek
Domuz
Ayı

Orman canlıların doğal yaşam alanlarıdır. İnsanlar asırlar önce vahşi hayvanlarla beraber ormanlarda yaşarlardı. Zaman içerisinde yaşam alanlarını ormanlardan ayırarak betonlaşmaya gitmişlerdir. Betondan yapılan evler yollardan dolayı ormandan uzaklaştılar. Bugün insanlarla hayvanların yaşam alanları farklılık gösterir. Dağ evlerinde yaşayan insanlar halen olmakta.

gergedan

8 Yorumlar

  1. YANİ BİZE İLKOKULDA KEDİ OLMAZ DEDİLER ORMANDA YAŞAYAN HAYVANLARA ÖRNEKLER DE KEDİ HİÇ OLMAZ YANİ

  2. arkadaşlarımla ortak bir fen bilimleri projemiz vardı bu güzel yazı işime yaradı siteye de biraz göz attım çok beğendim teşekkür ederim.

  3. bravo sadece iyi yorumlar onaylanıyo o zaman bir örnek de ben veriyin karıncayiyen yani admin

  4. ben sudenaz size çok teşekkürer ben sizi çok sevdim hep sizin sitenize giricem bütün arkadaşlarımada söylüyücem sizlere girsinler çok teşekkürler lazımdı :)

    1. Benim ortalama 99.5 ve kısacası mükemmel olmuş ellerinizi sağlık olsun…
      Bu arada ben 6. sınıfım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu