Hayvanlar Alemi

Tavşan Nerede Yaşar

Tavşanların doğal yaşam alanları otluk ve ormanlık arazilerdir. Mağaralar ve çukurlar içerisinde kendisine yuva yaparak yaşamlarını sürdürürler. Açık alanda kalmaları tehlikeli olmasından kendileri için yuva arayışına girerler. Kapalı alanlar tavşanlar için en güvenli yerlerdir. Vücut yapıları bakımından 10 dereceden sıcak yerlerde yaşayabilirler. Aşırı soğuklara uyum sağlayamazlar.

Tavşanların yaşam alanları üç başlıkta inceleyebiliriz bunlar:

Evcil tavşanlar: Ev içinde ya da kafeste yaşamını sürdüren tavşanlardır. Rahat bir yaşam sürdürerek ev ortamındaki şartlarda sağlıklı bir şekilde yaşayabilir. Sıcak ortamda karınları doyar yaşamlarını sürdürürler.

Yabani tavşanlar: Doğal ortamında yaşamını sürdüren tavşanlardır. Ormanlık alanlarda çalıların arasında, çukurluk alanlarda ya da mağaralarda yaşamlarını sürdürürler. Soğuk bölgelerde yaşamlarını sürdüremezler. Sıcak alanları tercih ederler. Yaşamları zorlu olduğundan dolayı güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürmek isterler. Toprağın altında, derin yerler, ağaç ve taş kovuklarında saklanarak yaşamlarını sürdürürler.

3 Yorumlar

  1. Tavşanlar bizim gibi havuç yerler ama bazı hayvanlar deşik tür yemek sebze meyveler yerler tavşanlar otlu simli yerlerde yaşar

  2. Tavşanlar otlu çimenli yerde yaşar. Yaşadıkların derecesi bilinmelidir.Tavşanlar sadece havuç yer.Onlar kendi dişleri olarak:tavşan dişleri ile yerler.Havuç bir sevzedir bizim de yiyeceğmizdir sadece:insanlar,tavşanlar yiyebilir.Ve öbür tür hayvanlar yiyemezdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu