Genel Kültür

Pantolondaki Ütü İzi Nasıl Geçer

Dışarı çıkmak için hazırlık yaparken pantolonunuzdaki ütü izini gördüğünüzde şok olabilirsiniz. Hızlı ve kolay yöntemlerle istenmeyen ütü izlerinden kurtulmak mümkün. Zahmetsiz 5 dakikalık bir işlem sonucunda istediğiniz görünüme kavuşursunuz. En sevdiğiniz eşyalardan dolayı kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok. Pratik yöntemler sayesinde bunu aşarak değiştirmeniz mümkün hale geliyor. Acilen ocağa koşarak ütünüzden dolayı sitem etmeye de gerek yok. Ütü izi ve parlaması nasıl giderilir bunları öğreneceksiniz.

Bir kase suyun içine bir yemek kaşığı tuz dökerek tuzu eritin. Ardından pamuk ya da bez parçasını tuzlu suya banarak izin olduğu yere sürünüz. Ütüyle üstünden geçtiğinizde ütü izinin yavaşça kaybolduğunu göreceksiniz.

Tülbent içine kepek ve tuz karışımı koyarak ütü izinin olduğu yere hafifçe sürerek nemlenmesini sağlayın. Hem lekeler gidecek hem vakti zamanında yetişmek istediğiniz yere yetişebileceksiniz.

Ütünün üzerine koyacağınız bezi sirkeli suyla ıslatın ve iz olan yerin üzerine koyarak üzülemeye başlayın. Ütü izi yavaşça geçerek toparlamaya başlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu