Pratik Bilgiler

Şeftali Suyu Lekesi Nasıl Çıkarılır

Yaz aylarının zorlu lekesi olan şeftali lekesi canınızı sıkacaktır. Sağlıklı olduğu kadar başınıza büyük sıkıntılar açabilir. Yerken üstünüze damlanması sonucunda elbisenizde can sıkan lekeler oluşacaktır. Tadı güzel olduğu kadar lekesi de bir o kadar zor olacaktır. Sağa sola damlatılan şeftali lekeleri mucizevi bir şekilde çıkarılmasını sağlayacağız. Üstünüze dökülen her lekenin bir yöntemle çıkartılabildiğini bilmelisiniz. Hamarat anneler ev hanımları işte sizlerin nasıl lekeleri çıkartacağınızı görün.

Şeftali Lekesi Temizleme
Damlayan kıyafetiniz ilk önce sıcak suyla yıkayarak üstündeki fazlalıkları çıkartınız. Sıcak suyu kullanmamızın nedeni şeftaliyi bir an önce çabucak çıkarmak istememiz olacaktır. Lekelere birebir olduğundan dolayı sıcak su kullanımı olmalıdır. Tuz ve limon karıştırarak lekenin olduğu yeri ovuşturunuz. Lekeyi karbonat ile birlikte çitiledikten sonra iz kalmayacaktır.

Leke kuruduktan sonra temizliğiniz daha zor olmayacaktır. Kumaşın dokularına ve rengine işlediyse o zaman canınız sıkılabilir. Kurumuş leke biraz daha zor olduğundan dolayı çıkması için fazladan bir iki işlem gerekecektir.

Limon suyu, sirke ve amonyağı birbirleri ile karıştırdıktan sonra bölgeye sürerek ovuşturunuz. Bol deterjan sürünüz sıcak suyla durulayınız leke çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu