Sorular CevaplarSözlük

Su Maymunu Nedir

Su maymunu nano teknoloji ürünü bir çeşit küçük toplar halinde olan renge sahip plastik maddedir. Su ile temas etmeleri durumunda 400 kat daha büyüyebiliyorlar. Genellikle çiçekçilerde bulunurlar. Çocukların kesinlikle uzak durması gereken üründür. Yanlışlıkla yutmuş olmaları sağlıklarını ciddi anlamda olumsuz şekilde etkileyebilir.

Su maymunu ılık suyun içine atıldığı zaman suyu çekerek büyüyeceklerdir. Suyun ılık olması daha hızlı emmelerini sağlar. Çok sıcak sularla temas etmesi şekillerinin bozulmalarına neden olur.

Suyun içinde ortalama 4 saat bekletilmesi ideal büyüklüğüne ulaşmasını sağlar. Kap içindeki suyu çekerek istediğin alanlarda kullanmanız mümkün olur. İsteyenler vazo süslemesi, isteyenlerde çiçeklerin köklerine yerleştirerek su ihtiyaçlarını uzun süre karşılayabilirler. Su maymunları elle tutulduğunda herhangi bir zararı olmadığı gibi sadece yutulmaması gerekir.

Ürün bulunduğu alandaki suyu kendi içine çeker. Bu sayede gerektiğinden daha fazla suyu hapsetmiş olarak ihtiyacımızda kullanabiliriz. Bitkilerde kullanılması ömürlerinin uzayarak daha verimli olmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu