Okul

Dayanışma İle İlgili Kompozisyon

Gazetelerde haberlerde duyduğumuz bir amaç uğruna insanlığa yardım etmek içi düzenlenen kampanyalardır. İnsanların bir olarak başkalarına yardım etmeleri dayanışmanın en güze örneğidir. Zamanla düzenlenen kermesler dayanışmanın göstergesidir. Kampanyalarda yapılacak destekler başkalarına olan yardımımızı anlatır.

İmkanları yeten kişilerin yetmeyen kişiler için bir araya gelerek yardım toplarlar. Ellerinden geldiği kadar katkıda bulunarak insanlar yardımcı olur. Toplumun her alanında insanların içinde merhamet ve yardım duygusu değeridir. Bazı gönüllüler tarafından komiteler kurularak insanlara destek sağlanır. Toplum içinde her kesimden insanın çalışmaları destekler sağlamaktadır. Ülkemizin işgal altında olduğu zaman halk kendi arasında topladığı çeşitli cephanelik, yiyecek ve giysileri cephelere taşımışlardır.

Dayanışma olduğu sürece insanlar sıkıntıya düşmezler. Birbirlerine karşı destek verir yardımcı olurlar. İnsanlığın gösterdiği en güzel davranışlardan olduğudur. Sıkıntıda oldukları zaman başka bir elin uzanarak yardım edeceğini görebiliriz. Toplumsal refah için herkesin taşın altına elini koyması gerekir. Bugün yapılacak yardımın karşılığını zorda kaldığımızda çevremizdekilerden alabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu