Pratik Bilgiler

Tül Perde Beyazlatmanın Püf Noktaları

Evinizde tül perde kullanıyorsanız eğer onu temizlemenin püf noktaları sayesinde o ilk günkü haline ulaşabilirsiniz. Yıkama ve temizleme konusunda vereceğimiz noktalara dikkat ederek kalitesini korumuş olup yıpranmasını önleyebilirsiniz. Yıkarken tercih etmeniz gereken su sıcaklığı ise ılık su yada soğuk olmasıdır. Sıcak su ile yıkanması durumunda perde de buruşmalar olur.

Kış boyunca perdelerde çeşitli lekeler kalır zar zor çıkartabilirsiniz. Bunlardan birisi tül perdeler üzerine sinen sigara ve kalorifer lekeleri olacaktır. Tamamen kurtulmak istiyorsanız bir leğen içersinde tül perdenizi koyunuz. Deterjanlı sudan yardım alarak perdemizi bir gece öncesinde bekleterek yumuşamasını ve çıkmasını bekliyoruz. Yumurta kabuklarını biriktirin onları bir tülbent içine koyarak tülünüzü ıslatmak için tülbentinizi kullanabilirsiniz.

Tül perdeler hepimizin evinde olduğundan dolayı temizlenmesi haylice zor olur. Pratik bilgiler sayesinde bunlar üzerinde denenmiş yöntemleri kullanmanız faydanıza olur. Makinede perdenizi yıkayacaksanız eğer sıcaklık derecesini azaltın kurumadan önce asın kendi ağırlığı ile ütülemenize gerek kalmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu