Hayvanlar Alemi

Yavru Kedi Eve Nasıl Alıştırılır

Evinizde yalnızlık çekiyorsanız veya çocuklarınız evcil hayvan istiyorsa o zaman onlara kedi alabilirsiniz. Kedinizi yeni aldıysanız ev ortamına alıştırmanız biraz sorun çıkartabilir. Sizleri yeni görecek mobilyalar eşyalar ve neler yapması gerektiğini iyi bir eğitimle onlara verebilirsiniz. Endişeli olup ilk günler kenarda veya köşelerde saklanacaktır.

Ev içersinde rahatça dolaşmasını ve ona yuva hazırlayın. Yuvası için köşeleri seçebilirsiniz onun kalacağı yer olarak yaşamını devam ettirebilir. Sıkmayın fazla oyun oynamayın biraz çevresini tanımasına yardımcı olun. Onu korkutacak şeylerden mutlaka kaçınız. Onlara mutlaka sevdiği yiyecekleri vererek düşündüğünüzü hissettirin. Alıştıktan sonra zamanla tuvalet eğitimi vermeye başlayabilirsiniz. Kediler evcil olarak beslenebilecek ideal hayvanlardan olup yemeğini nasıl yiyeceği konusunda öğretebilirsiniz. Yalnız eğitimlerde olumsuz sonuç alırsanız sabırlı olun korkutmayın.

Kediler sıcak kanlı sevecen canlılar olacağından dolayı onlara karşı sizde öyle davranın. Uyuyacakları yerin rahat olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Rahat ettiğinde sizin istediklerinize karşı olumlu karşılık verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu