Hayvanlar Alemi

Av Köpeği Beslenmesi

Av Köpekleri Nasıl Beslenir, Köpekler Nasıl Beslenir Bilgi

Av köpekleri diğerlerinden farklı olduğundan dolayı beslenmesine de dikkat edilmeli. Av köpekleri konusunda bilginiz yoksa çevrenizde önceden besleyen veya bir uzman rehberliğinde onlara yiyecek verebilirsiniz. Yedikleri önemli olup koku alma ve hislerini güçlendirmeli.

Köpekler binlerce yıl önce vahşi doğada yaşayan etçil canlılardan olup çeşitli avlanma taktiklerine sahiptirler. İç güdüleri ile birlikte avlarının yerlerini tespit ederek birlikte hareket ederler. Bugünlerde insanlarla aynı yerde yaşamaları onların yediklerini yemelerine sebep oluyor.

Av köpeği için et ve kemik beslenmeleri yeterince doğru değildir. Yetersiz kalır bunu için farklı bir şekilde beslenmelerini sağlamalı. Sadece et ve kemik köpeğin duyularına zarar verecektir. Dengeli bir şekilde beslenip gerekli vitaminlerini alması sağlanmalı. Köpeğin anne karnından itibaren süte ihtiyacı vardır. Bunların büyüme ve gelişme çağında da sağlanmalı. Ara sıra yiyecek olarak bol vitaminli köpek mamalarına yönelerek gerekli ihtiyaçları sağlanmalı. Onlar için sığır eti ve yağlı besinler tüketmeleri sonucunda daha sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar.

av köpeği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu