Batıl İnançlardan Kurtulmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Batıl inanç halk arasında insanların yarattığı çeşitli hurafe olarak tabir edilen inançlardır. Nesnelerin, sayıların çeşitli şeylerin insanlara uğursuzluk getirdiği şeylerdir. İnançlar insanlar tarafından aşılanarak yayılmış olup hayatlarının bir parçası olmuştur.

Batıl inançlar halk arasında arttığı gibi insanların nasıl korunacağı konusunda bilinçsiz kalmaktadır. Batıl inançların dinimizde yeri olmadığı gibi bunlara inanmamak gerekiyor. Bizi yaratan Allah’a sığınarak batıl inançlardan kendimizi koruyabiliriz. Allah dilemedikten sonra başımıza hiçbir şey gelmez, diledikten sonra onu da kimse engelleyemez. Dinimize göre batıl inançlar aykırı ve yanlış olmaktadır. İnsanların para ve inançlarını sömürmek üzerine yapılan bir tuzak olduğu bilinmektedir.

Bilimsel olarak kanıtlanmadığı gibi toplumsa insanları etkilemek için ortaya çıkartılmıştır. Dünyaca yaygın olarak insanlar bu durumlarda kendilerine uğursuzluk ve başlarına felaket geleceklerine inanmaktadır. Bunların hepsinin birer hurafe olduğu unutulmamalıdır. Batıl inançlar birer tuzak olarak insanları etkilemektedir. Bizde bunlardan Allah’a sığınarak korunmalıyız. Allah her şeyin iyisini ve doğrusunu bilerek bize takdir gördüğü şekile yaşarız. Halk arasında inandırmaya çalışanlar olursa bunların dinimizde yeri olmadığını ve inanılmaması gerektiği söylenmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz