Okul

Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon

Yardımseverlik en güzel duygulardandır. İçimizde bulunan güzellik ve sevgi sayesinde başkalarına yardım ederek onların yön bulmalarına yardımcı oluruz. İnsanların yaratılışlarından ve anne sevgisi sayesinde başkalarına yardım etme duygusu işlenir. Yalnız yaşamayan insanlar olarak çevremizdeki herkese sevgimizi göstererek yardımcı olma gayreti içersinde oluruz. Yardım eden yardım bulur sözünde olduğu gibi destekleyerek yükseklere çıkabiliriz.

Yalnız kimse bir işi tam anlamıyla bitiremediği gibi zorlanır. Birlik beraberlik yardımseverliği getirir. Sevdiklerimize tanımadıklarımıza dahi toplu taşıma araçlarına yardım ederiz. Kültürümüzden gelen bu güzelliği yardımseverlik ile gösteririz. Komşularımıza gösterdiğimiz kadar çevremizdekilere de duyarlı davranmaktayız. Komşuluklarda birbirlerimize ihtiyacımız olduğundan dolayı yardımı, saygı ve anlayışı göstererek iyi yerlere gelebiliriz.

Yardımseverlik eskisi gibi olmalıdır. Günümüzde teknoloji gelişiminden dolayı sosyal ilişkilerimiz etkileniyor. Zayıflayan ilişkilerden dolayı yardımseverlik bir yana kalarak insanlar kendi işlerinin peşine düşmektedir. Bugün komşularımızın dahi işlerini yapmaktan geri kalırız. İnsanlığımızı kaybetmemizin en büyük sebeplerinden birisi yardımseverlik olduğunu gözle görebiliriz. Çevremizdekilere karşı her daim güler yüzlü hoşgörülü olmamız gerektiğini asla unutmamız gerekmektedir. Olanlara bir elde biz uzatalım ki sorunların üstesinden gelinebilsin. Sorunları aşmamız sayesinde bize verdiği o his yeterli oluyor. Bağlı olduğumuz İslam dinince dahi yardımseverlik büyük önem taşıyarak dinimizin güzelliğini anlatmaktadır.

4 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu