Eğitim

Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile beraber çocuğunuz hangi okulda eğitim alacağı MEB (Mili Eğitim Bakanlığı) tarafından e-okul sistemi tarafından otomatik olarak kaydı yapılmaktadır. Veliler tarafından çocuklarının hangi okulda eğitim alacağı e-okul sorgulama sisteminde yer alıyor.

İlkokul 1. sınıfa kaydolacak öğrencilerin kayıtları e okul kayıt sorgulama sistemi tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Çocuğunuzun hangi okula kaydığının yapıldığını öğrenmek için e okul sistemine giriş yapmalısınız. Çocuğunuzun T.C Kimlik No’su ile giriş yaparak hangi okula kayıtlı öğrenebileceksiniz.

Çocuğum Hangi Okula Gidecek Sorgula

E-okul sistemine giriş yapamayan veliler çocukların kaydı ile ilgili bilgi almak için bulundukları bölgede en yakın ilkokula giderek öğrenebilirler. Sorgulama sistemi aşırı yoğunluktan dolayı çalışmayabilir bunun içi çevrenizde en yakın ilkokulda öğretmenler tarafından sorgulatabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretim çağına giren 1 milyon 335 bin 721 çocuğun kaydı MERNİS üzerinden yapılmıştır. Öğretim yılı bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına ve tüm resmi ortaokulların beşinci sınıfa kadar kayıtları gerçekleştirilecek. İlköğretim çağına giren öğrencilerin kayıtları internet üzerinden yapılmış olacaktır. Adres kayıtları değişen öğrencilerin yeni kayıtları sistem tarafından otomatik olacak yapılacaktır.

eokulmeb

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu