Sorular Cevaplar

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir

Deri koltuklar görünümü ve tasarımı hoşunuza gittiği kadar kirlendiği zaman tadınızı kaçırabilir. Şık görüntüsü olmasıyla evinize gelecek misafirlere ikram ettiğiniz kurabiye, çay, kahve, tozlar üzerinde kalabilir. Kıyafetlerinizden ya da üzerine koyduğunuz eşyalardan dolayı iz kalabilir. Yediğiniz içtikleriniz dökülmesi durumunda tadınız kaçacaktır. Çok sevdiğiniz deri koltuklarınız kirlense dahi çözümü var. Dünya üzerinde milyonlarca hanede deri koltuk kullanılıyor ve uzmanlar lekelere karşı çözümler buluyorlar.

Deri koltuklarınızda oluşan ağır ve çıkmayan lekeler için temizlik reyonundan alacağınız deri temizleme losyonları kullanmanızı öneriyoruz. Deri belli bir losyona maruz kaldığı takdirde dışında olan kiri dışarı atar. Aşırı derece kullanmak ve silmek yüzeyin aşınmasına neden olur.

Deri koltuk temizliği nasıl yapılır?
Deri koltukları temizlemenin bir çok yolu vardır. Ev hanımlarının bildikleri yöntemlerin dışında uygulayacağınız yöntemler temizliğinizi rahatlatacak.

Mikrofiber bezler yumuşak olmasından deri yüzeyin aşınmasını önler. Su ile ıslattıktan sonra toz ve kirleri temizlemeniz mümkün.

Az miktar birayı bezinize bandırdıktan sonra çok bastırmadan daireler halinde temizliğinizi yapın. Üstünden temiz bezle geçerek temizlemeniz halinde ilk günkü kadar parlak güzel gözükecek.

Portakal, limon kabuklarını deri koltuklarınıza sürerek parlatabilirsiniz. Kabuklarda bulunan sıvı sayesinde deri koltukların üzerindeki lekelerin çıkmasına da yardımcıdır.

Eczanelerden alacağınız gliserini bir miktar boşaltarak bezinizle deri koltuklarınızı silin.

deri koltuk temizleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu