Okul

Kurtuluş Savaşı İle İlgili Kompozisyon

Türk milletinin kaderini belirleyecek savaştır. Erkek, kadın, genci yaşlısı demeden her yaştan insan milli birlik duygusu içerisinde vatanına sahip çıkmıştır. Vatan, namus, bayrak için canını seve seve vermeye hazır olmuşlardır. Yıkılan bir Osmanlı’nın ardından kendi bağımsızlıklarını kazanmak için destansı mücadele vermişlerdir.

İşgalci kuvvetler sayıca ve teknoloji bakımından üstün olmasına rağmen Allah inancı, vatan sevgisi, namus uğruna vatan toprakları müdafaa ve muhafaza edilmiştir. Üstün zekası ve ileri görüşlü Atatürk, savaşın başından sonuna kadar Türk milletine liderlik etmiştir. Liderlik vasıfları ile Türkiye’yi yabancı devletlerin işgalinden kurtararak özgürlüklerini vermiştir. Ülkenin dört bir yanı düşman işgalindeyken atalarımız cephelerde tarih yazıyordu. Milli mücadele ruhu içerisinde kazanılmayacak bir savaşı kazanarak ülkemizin dört bir yanını düşman işgalinden kurtarmışlardır. Yediden yetmişe her yaştan insanın katıldığı bu savaşta yedi düvene meydan okumuştur. Severek canını feda eden vefakar, vatan sevdalısı Türk milleti adının hakkını vermiştir.

Türk, cesur, güçlü, vatan sevdalısı, savaşçı, bağımsızlık aşığı bir milletin adıdır. Kurtuluş Savaşı denildiğinde çölde yeşeren bir çınar misali tüm dünyaya gücünü göstermiştir. Bir sınav bir imtihandı Türk milleti de bunu hakkıyla vermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu