Sorular Cevaplar

Doğru İletişim Kurmada Davranışların Önemi

Doğru iletişim denildiğinde aklımıza gelen iletişim halimdeyken karşımızdaki insana anlatmak istediğimiz durumu jest, mimik ve davranışlarımızla ifade anlatmaktır. Sözcükler doğru seçilse dahi onlara anlam katılması için ses tonumuz, hareketlerimiz yardımcı olarak gerçekten anlatılmak istenilenin anlatılmasını sağlayacaktır.

Konuşma tarzımız doğru olması iletişimimizi güçlendirir. Karşımızdakini kırmadan içten ve güvenilir şekilde yardımcı olmalıyız. Etkili olarak çalışmalarımızı yaparak davranışlarımızı sınırlandırmalıyız. İnsan söylemek istediklerini doğrudan söylerken beden dilini de kullanmalıdır. İletişimde davranışlarımız önemli olur. Yanlış ve doğru olmayan davranışlar iletişimimizin öneminin kaybolmasını sağlayarak etkileşimi engeller.

İletişim içinde olurken hareketlerimiz önemlidir. Anlatımlarımızın yerini tutarak desteklemesi kolaylık sağlar. Doğru yapılacak olan her hareket bizi geliştirerek öğrenmemizde kolaylık sağlar. Toplum içinde insanların anlamaları ve sorunlarına çözüm getirebilmeleri için gerekli görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu