Sorular Cevaplar

Doğruluk ve Güvenilirliğin Bir İnsanın Başarısına Etkisi Ne Olabilir

Doğru, dürüst ve güvenilir insan çevresi tarafından sevilir ve saygı gösterilir. Saydığımız vasıfları taşıyan her kim olursa olsun her zaman takdir edilerek sevilir. Alışveriş veya ticaret yaptığımız zaman dürüstlüğümüzden ödün vermemeliyiz. Dürüst olursak eğer herkes yanımızda olur, her an desteklerini hissederiz.

Allah peygamberleri dürüst, güvenilir, sorumlu ve adaletli tutumlarıyla seçmiştir. Sabırlı olan kişiler çok daha cesur, hoşgörülü ve merhametli olurlarmış. Peygamberlerin taşıdıkları özellikleri göz önümüzde bulundurmalıyız. Peygamberlerin en önemli özelliklerinden biri doğru ve dürüst olmalarıdır. Peygamber efendimiz çevresindeki insanlara her zaman dürüst, doğru, adaletli ve merhametli davranmışlardır. Bütün peygamberlerin özellikleri aynıdır. Dürüstlükleri ve yaptıkları ile bilinirler.

Dürüst olduğumuzda insanlar bize güvenir, bizimle iş yapmak için heyecan duyarlar. Sözleri ve davranışlarını ortaya koyarak kendilerini gösterirler. Yaşadığımız toplumda parmakla gösteriliriz. Emanet aldığımızda insanlar bilir ki emanetlerine sahip çıkacağımızı. Dürüstlük ve doğruluk her zaman güvenilir olmamızı sağlar, insanlar bize gönül rahatlığı ile güvenirler. İş yaptıklarında gözleri arkalarında dahi kalmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu