Sorular Cevaplar

Dünya Müzik Türleri İsimleri Nelerdir

Rock Müzik

Rock müzik 20. yüzyılın sonlarında elektro gitar ile ortaya çıkmıştır. Çeşitleri olarak bas gitar ve bateri olarak enstrümanlarda değişiklik göstermektedir. Rock müzik ağır grubunda yer alır hareketli ve sesin şekillendirilmesiyle oluşmaktadır. Gençlere hitap ettiği gibi günümüzde yaşlı Rock şarkıcıları olmaktadır. Müzik türü hard ve klasik olarak değişir. Bölgesel olarak siyahi gruplar hard Rock sevenlerden olmuştur. Hard Rock müzik grupları Van Halen, Deep Purple, Guns N Roses olmaktadır. Nu Metal ise Linkin Park, Korn, Limp Bizkit olmaktadır.

Progresif Rock
Elektro, akustik, bas gitar, klavye, bateri, keman hammond orgu, moog sentezleyici gibi enstrümanların birleşmesiyle

Heavy Metal
Agresif ritimlerde aşırı deistorsiyonlu gitarla çalınan müzik türleri.

Kelt Müziği
Kelt müziği ya da Keltik müzik İskoçya, İrlanda, Galler, Asturias vs. bölgelerinde genellikle kullanılan müzik çeşitlerinden bir tanesidir.

Blues
ABD’de siyah müzisyenlerin halk müziklerini modern bir müzik haline getirmeleriyle ortaya çıkmıştır.

Caz
Dünya müzik türlerinden en tanınmış olanlarından bir tanesidir.  Caz müziği, mavi notalar, senkop, swing, çoklu ritim, atışma, ve doğaçlama tekniklerini kullanır.

Klasik Müzik
Klasik batı mzüiğinin en yayın olanlarındandır. Halk müzikleri ile birleşen avrupa kökenli ağır müzik türlerindendir.

Rap
1970’lerde Amerika’nın Getto larına dayanan bir müzik türüdür. Hiphop müzik ile birlikte eyalet çetelerinin müzikler ile kapışmasından oluşmuştur. Günümüzün değerli gençlik müziklerindendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu