Eğitim

E-Okul Ne Zaman Kapanacak 2018

E-okul sistemi sayesinde öğrenciler okulları arasındaki bağları kurmaktaydı. Dönemin sonuna gelinmesi ile birlikte son günlerde notların girilmesi sağlanıyor. E-okul sistemi kapanarak son girilen notlarda herhangi bir değişiklik yapılmasının önüne geçilmektedir. Verilen notlar kilitlenerek öğretmenlerden rica üstüne yapılan not arttırmaların önüne geçiliyor. E-okul girişi kapanması ile birlikte son verilen veriler kayıt altına geçerek öğrencilerin takdir teşekkür notları belirlenmiş olmaktadır.

Öğrencilerin bilmesi gereken hususlardan biriside son hafta okul idarecileri tarafından karneler hazırlanarak dağıtılacağı güne bırakılır. 1 hafta öncesinde notlar girilerek karnelerin basılması gerekmektedir. Notların ve tarihleri girilmesi sonucunda öğrencinin başarı tablosu görülmektedir. Okul müdürleri tarafınca izin verilirse öğretmenler tarafından notlar değiştirilebilir. Öğrencilerin alacağı karnelerde yapılan değişiklikler sayesinde doğru şekilde notların eklenmesi mümkündür.

Öğrenciler için e-okul sistemi asla kapanmaz. Sadece öğretmenler için kapanarak notlarda herhangi değişiklik yapılmasının önüne geçmek içindir. Sonradan notlarda yapılan değişikliklere karşı önlemler alınmaktadır. Doğru ve zamanında bilgilerini girmeyen öğretmenler için ceza bekleniyor. Notlarda yapılan oynama ve değişikliklere karşı çeşitli önlemler alınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu