Sorular Cevaplar

Eğitim Sisteminde Sınavlar Olmalı mı Olmamalı mı

Eğitim sistemi denilince aklımıza gelen sınavlar gelecektir. Sınavların olup olmaması tartışılır konu olmuştur. Eğitim sadece sınavlardan sorulardan ibadet olmamalı öğrencilerin hayatını olumsuz etkilememelidir. Öğrenciler öğrendikleri ile birlikte farklı bir yöntemle başarısı öğrenilmelidir. Eğitim sisteminde sınavlar kaldırılır ve yerine nasıl bir yöntem izleyebiliriz işte düşünceler ile ifade edilebilir.

Derslere katılıma bakılabilir öğrencilerin ne kadar ilgili olup sorulara yatkın cevaplı olmalı. Bu konuda öğrenciler oldukça adil olarak öğrencileri daha yakından takip etmeli. Sadece yazılı sınavlarla takip ettiğinden dolayı onları tanımaları gerekecek.

Proje ve performans ödevlerine bakılmalı ne kadar başarılı olup araştırmalarını nasıl gerçekleştirmiş. Bu yöntemler sayesinde öğrenciler için farklı bir dönem açılabilir.

Yazılı bir kağıt bilgiyi ifade etmez önemli olan anlamak ve ona çözüm getirmektir. Ülke genelinde başarısızlığın bir sebebide bu olup sadece kağıt üzerinden okul ibaret oluyor. Eğitim öğretim deneyler ve sonuçlar olarak sağlanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu