Yemek Tarifi

Et Nasıl Terbiye Edilir

Yumuşak ve lezzetli bir ete sahip olmak haylice önemlidir. Lokum gibi tadına asla hayır denilmeyecek kadar güzel etlerde hazırlanabilir. Et marine etmek terbiye etmekle eş anlamlıdır. Ete farklı hoş bir lezzeti bu sayede bırakarak yumuşatır tat verir.

Zeytinyağı: Etin hava almasını önlediğinden dolayı yağına gömülü olarak beklemesi eti dinlendirdiği gibi yumuşacık yapacaktır. Ete lezzet katarak aynı zamanda damağınıza hoş bir tat bırakır.

Eti terbiye etmek isteyenler dilerse yoğurtla da yapabilir.

Soda, kola, limondan uzak durulmalı, içlerinde asit yerine gaz olduklarından terbiye edilmez.

Süt, soğan, soğan suyu, yoğurt kullanarak yapılacak terbiye aynı zamanda lezzet katar. İçlerinde asit olmasından dolayı sinirleri çürüterek daha lezzetli et haline gelir.

Dana etinde karabiber kullanmanız çok daha lezzetli kılacaktır. Biberiye kullanmak eti lezzetlendirdiği gibi damağınızda hoş bir tat bırakır. Kuzu etini terbiye ederken kekik, karabiber, pul biber, kimyon kullanılmalı.

Eti ev ortamında uzun süre dinlendiremeyeceğinizden dolayı kasaptan alışveriş yaparken mutlaka dinlenmiş et isteyiniz. Lezzeti güzel olduğu gibi sinirlerinden kurtulmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu