Hayvanlar Alemi

Etobur Hayvanların İsimleri

Doğada yaşayan hayvanların bir kısmı sadece et ile beslenir. Et yiyen hayvanlar vahşi doğanın parçasıdır. aslan, kaplan, pars, kurt, tilki gibi hayvanlar etobur piramidinin en üstündedir. Avlanma yetenekleri gelişmiş canlılar doğadaki etobur ve etobur hayvanları avlayabilir. Hayvanlar genel olarak doğada sürü halinde yaşarlar. Avcılık yetenekleri hayatta kalmalarını sağlamakta. Koku alma, görme, hissetme, hareket, çeviklik duyuları gelişmiştir. İnsanlardan belki yüz kat daha yetenekliler.

Etobur hayvanlar sadece etle beslendiklerinden dolayı kendilerine bu isim verilmiştir. Hayvanlar beslenirken ot ve etle beslenirler ve iki grupta incelenirler.

Etobur hayvanlar: Tilki, kurt, sırtlan, aslan, bozayı, panda, kaplan, panterler, köpek, ayılar, sansar, su samurları, rakunlar, gelincikler, vaşaklar, ayılar, vulpin, genet, ayıbalığı.

Etoburlar sadece büyük hayvanlardan oluşmaz aralarında gelincik gibi küçük etoburlarda vardır. Yüzlerce kilo ağırlığında ayılarda yer almakta. Etle beslenen hayvanlar ihtiyaçlarını doğadaki diğer canlılardan karşılar. Avlanma içgüdüleri gelişmiş olması ve leş yiyenler halindedir. Etobur hayvanların yüzlerce çeşidi vardır. Nesli tükenmiş bir çok hayvan vardır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu