Sorular Cevaplar

Evrendeki Düzene 5 Örnek Veriniz

Evrendeki Düzene Örnekler, Evrendeki Düzeni Örneklerle Açıklayınız

Evren belirli düzenler arasında meydana gelip kusursuz hal almıştır. Elverişli olup var olan her şey birbirlerini tamamlar. Maddeler, cisimler ve yerli yerinde olan gezegenler bir arada bulunmaktadır. Evrenin kendisine at düzene 5 örnek vererek gösterelim.

Dünyanın yer çekimi oldukça uyumludur, fazla olsaydı eğer insanların hareketi çok daha zor olup doğal kaynaklar çok daha hızlı tükenirdi. Atmosferde canlılar su kaybeder, canlıların nesli tükenirdi.

Ozon tabakasındaki miktar birbirleri uyum içersinde yaratılarak tamamlanmıştır. Atmosfer değerli bugünkü gibi olmasaydı hava sıcaklığı çok yüksekte olup ultraviyole miktarı artardı.

Hayatımız için önemli olan karbon ve oksijenler birbirlerini tamamlayarak bizlere yetecek kadar bulundu. Karbonlar oksijen içersindeki oranı fazla olsaydı eğer canlılar ihtiyaçlarını bütünü ile karşılayamazdı.

Yaşam için atmosfer basıncının kullanılması gereklidir. Atmosfer basıncı daha düşük olmasıyla buharlaşan hava oranı fazla olur.

Güneşten gelen ışınlar yeryüzünü aydınlatacak şekilde olduğu gibi ısısını sabit tutmuştur. Kutuplar buzul hal alırken, ekvator bölümü ise canlılar için doğal yaşam alanı omuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu