Pratik BilgilerYemek Tarifi

Hamur İşleri Buzdolabında Nasıl Saklanır

Önceden hazırladığınız el emeği göz nuru hamur işlerinizi beklemeden dolapta saklayabilir çıkardığınız zaman ilk tazeliğini yakalayabilirsiniz.

Hazırladığınız hamur işlerini yedikten sonra arta kalanları saklayarak günler boyunca tazeliğini koruması sağlayabilirsiniz. Elinizin altında hazır şekilde olması gelecek misafirleriniz içinde alternatif ikramlar olmaktadır. Yaptığınız pasta ve börekleri doğru bir şekilde buzdolabında saklayabilirsiniz. İşte bu durumda pastalarınızın ve böreklerinizin nasıl saklayabileceğinize yönelik bilgileri göreceksiniz.

Her ev hanımının kendisine özel sırları vardır bunlardan biriside mutfak için olunca çok farklı olabiliyor.

Kekler
Saklamak için Strech film ihtiyacınız var hava almayacak şekilde sarınız. Buzluğa koyarak donmasını sağlayabilirsiniz yemeden yarım saat önce buzluktan çıkartınız.

Börekler
Pişirip kestikten sonra buzdolabı poşetlerini kullanarak dondurucuda koyunuz. Yemeden önce dolaptan çıkartınız buzu eridikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz ilk yapılmış gibi olacaktır.

Kurabiyeler
Strech film ile etrafını sardıktan sonra buzdolabında saklayabilirsiniz. Yemeden önce buzlarının erimesi için 1 saat boyunca bekletiniz. Servis yaparak afiyetle yiyebilirsiniz.

Mayalı Hamur İşleri
Pişirildikten sonra fazladan yapılan poğaçalarınızı poşetler içersinde dondurucunuzda saklayabilirsiniz. Misafirleriniz geldikten sonra hemen çıkartarak 10 dakika boyunca 100 derecelik fırında ısıtınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu