Sağlık

Hint Kınası Nasıl Çıkar

Afrika ve Asya ülkelerinden ülkemize gelen kınalardan birisidir. Adından da anlayacağımız gibi Hint kınası adına sahiptir. Bu bölgelerde yetişen çalı bitkilerin yapraklarından elde edilir sonra kurutma işlemine tabi tutulurlar. Bozulmaması için toz haline getirilerek doğal sağlıklı bir boya halini almıştır. Sağlığa strese iyi ve temizliğe iyi geldiği bilinmektedir.

Hint Kınasını Çıkarma
Sağlığın bir numaralı şifacısı olan hint kınasını çıkarmak isteyecekseniz. Elinize veya bileğinize yaptıysanız çıkarma işlemini hızlandırmak için bulaşıkları elinizde yıkadığınızda kına incelecektir bir süre sonrada çıkacağını bilmelisiniz.

Saça yapılan hint kınası boya tutmaz ve çıkmasını beklemeniz gerekir. Doğal yollar ile çıkacaktır herhangi bir işlem yaptırmanız durumunda saçınız yıpranıp yanabilir. Boya tutmaz denemenizi önermeyiz beklemeniz en sağlıklı yollardan birisidir. Bununla birlikte bitmez tabi inatla çıkarmak istiyorsanız saçınızı günde iki defa yıkayabilir yada denize girmenizde fayda var. Hint kınası maksimum 3 hafta saçınızda durur isterseniz bekleyerek çıkmasını sağlayabilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Ya bnm kolum sisti hint kinasimi baska bisey mi cozemedim acildurum yokmu hem acyo hem sisiyo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu