Sorular Cevaplar

İngiltere Hangi Kıtada Hakkında Bilgi

İngiltere, Avrupa kıtasında yer alan ülkedir. Resmi adı Birleşik Krallıktır. Büyük Britania olarakta bilinir. Kuzeyinde İskoçya, batısında Galler ile komşudur. Toprak bütünlüğü adalardan oluşur. Denize kıyı olmasından yükselti fazla değildir. Doğusunda bataklık olan bölge tarım amaçlı kurutularak tarımcılık alanında kullanılmaktadır. Ülkenin başkenti Londra’dır. Meşruti monarşi ile yönetilir. Ülke yönetiminin başında Kraliçe II. Elizabeth bulunmaktadır. Başbakan Theresa May’dır. Ülkenin nüfusu tahmini 60 milyon civarıdır.

Halkın büyük bir bölümü Anglika kilisesine bağlıdır. İskoçya kilisesine bağlı 1,3 milyon kişi vardır. 6 milyon civarında Katolik, Metodist ve Baptist mezheplerine bağlıdırlar. Azınlık bir kesim Müslüman, Musevi ve Budist dinlerine sahiptir.

Yemek Kültürü
İngiliz mutfağı diğer mutfaklara göre çok daha renkli ve iddialıdır. Kendisine özgü yemek kültürü ile bilinir. İngilizlerin yeme içme alışkanlıkları birbirine göre değişkenlik göstermektedir.

İngiliz kahvaltısı: Muhtemelen daha önce duymuş olmalısınız. Kahvaltılarında soslu fasulye, ızgara edilmiş domates, sahanda yumurta, sosis ve pastırma yer almaktadır. Türk kültürüne göre akşam yemeğini anımsatsa da İngilizlerin çok sevdiği kahvaltı tarifidir.

Kızarmış balık ve patates
Kumpir
Kabuklu midye
Sosisli sandviç ve haşlanmış mısır
İngiliz burgerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu