Sorular Cevaplar

İspanya Hangi Kıtada? Hakkında Bilgi

İspanya, Avrupa Kıtası sınırları içerisinde yer alan ülkedir. Avrupa Birliğine üyedir. Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda yer alır. Güneyi ve doğusunda Akdeniz, kuzeyinde Atlantik Okyanus vardır.

ispanya

Resmi adı İspanya Krallığı’dır. Akdeniz’de Balear Adaları, Atlantik Okyanusu’nda Kanarya Adaları, Kuzey Afrika’da Ceuta ve Melilla adlı iki özerk şehri kapsamaktadır. Başkenti Madrid’dir. 17 Özerk bölgeden oluşan ve 2 özerk şehre bölünmüştür. Birleşik Krallık ile bağlı Cebelitarık ile komşudur.

Gezi ve tatil için İspanya’ya gidilecekse resmi dili İspanyolcadır. Birçok yabancı dilde konuşulmaktadır. Bölgenin yüzde 70’ine yakını Katolik olduğundan güçlü bir inanç sistemine sahiptir. Nüfusun geri kalanı Hinduizm, Budizm, Yahudilik ve İslam dinine mensuptur. İspanya gezi tercih edilebilecek güzel ülkelerden biridir. Tatil için Mayıs-Ekim ayları arasında gidilmesi uygundur.

İspanya’ya direkt ve aktarmalı uçuşlar bulunur. İstanbul üzerinden İspanya’ya uçuşlarda yer almaktadır. Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biridir. Yıl boyunca gelen güneş ışınları, güzel yemekleri ve konukseverlikleri ile bilinirler. Kültürel miraslarına sahip çıkan ülkedir. İspanya mutfağı oldukça zengindir. Öğleden sonra şehirlere göre değişen 12.00-16.00 arası siesta saati vardır. Dükkanlar ve işyerleri kapanarak insanlar dinlenmeye çekilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu