Sorular Cevaplar

İyi Bir İnsan Nasıl Olunur

İyi bir insan denildiği zaman aklımıza çevresine karşı dürüst, iyilik seven ve herkes tarafından saygı duyulan insan gelecektir. İyi insanın tarifi yoktur, herkes kendisine göre iyiliğin tarifini yapabilir. Yapılan iyilikler olduğu gibi yanlışlıklarda insanların doğrularını götürebilir. Bizim inandığımız iyi olmasına rağmen kimine göre yeterince iyi değildir. İyilik insanlara kazandırılan önemli özelliklerdendir.

Başkalarının bize nasıl davranmasını istiyorsak bizde öyle davranmalıyız. İnsanlardan iyilik beklerken bizden de iyilik bekleyen insanlara cevap vermeliyiz. Düşüncelerimiz ve hayallerimiz belli bir hedef doğrultusunda olabilir. Bizi iyilik yaptığımız sürece onlarda bizden faydalanabilirler. Kişiliğimiz düzgün olduğu sürece, çevremize duyarlı olmamız bizi etkin birey yaparak gösterir. İnsanlar iyiliğin tanımını çıkarlar doğrultusunda yaptığı bilinmelidir. Bugün zengin insanlar kimilerine göre iyi görünse de öyle olmadığı ortaya çıkabiliyor.

Bizim kendi kararlarımız iyiliğimizi ortaya koyabilir. Güzel düşüncelerimiz bizim olumlu şeyler yapmaya iterken, olumsuz düşüncelerde hepsini elimizden alır. Güzel düşüneler her zaman insanlara bir şeyler katmıştır. Bunların sağlanmaması insanların elinde olanlarını da kaybetmesine sebep olmaktadır. İyilik kavramı insanların içinden gelen davranışlar ve görüş açılarına göre belirlenmektedir. Bizde buna dahil olmak için çabalarımızı, amaçlarımızı ve isteklerimizi göstermeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu