Sorular Cevaplar

Japonya Hangi Kıtada Nasıl Bir Yer

Japonya, Asya kıtası sınırları içerisinde bulunan ülkedir. Doğu Asya’da ada ülkesi konumundadır. Büyük Okyanus’ta bulunan Japonya, Japon Denizi’nden Çin Halk Cumhuriyeti, Kuzey Kore, Güney Kore ve Rusya’nın doğusunda yer alan, Doğu Çin Denizi’ne ve Tayvan’a kadar uzanan toprak bütünlüğüne sahiptir.

Japonya’ya tatil ve gezi, iş için gidecek olanlar İstanbul ya da Ankara’dan direkt ve aktarmalı uçuşlarla gidebilirler. Dukuoka, Hiroşima, Nagoya, Okinawa, Osaka, Sapporo, Sendai ve Tokyo’ya yapılan uçuşlarla ülkenin dört bir yanına ulaşabilirsiniz.

Japonca, kenji karakterlerine sahiptir. Kanji, güneş ve köken anlamındadır. Doğan güneş ülkesi olarak bilinmiştir. Doğusunda ada ülkesi olan Japonya’nın sınırları içerisinde 6.852 ada bulunmaktadır. Adaların büyük kısmı dağlık ve yanardağlardan oluşur. Ülke nüfusu 127 milyondur. Japonya teknolojik alanda gelişmiş bir ülkedir. Ülke nüfusunun büyük bir kısmı Japonca dilini konuşur. Bölgelere göre İngilizce de en çok konuşulan dillerdendir.

Ülkede yaygın olarak Budist ve Şintu dinlerine inanılmaktadır. Dinlerin birçok tapınağı bulunur. Taoizm ve Konfiçyüsçülük de yaygındır.

Japonya yönetimi yüzyıllar boyunca feodal bir yönetime yönetildi. İmparatorluk dönemleri yaşamıştır. Asya’nın en doğu ucundaki konuma, bir ada devleti olarak dış ülkelere kapalı olarak yönetilmiştir.

japonya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu