Yemek Tarifi

Kurban Eti Nasıl Kavrulur

Kurban ayına sayılı günler kalması itibari ile etlerin nasıl hazırlanacağının planları yapılmaktadır. Kesilen kurbanlar ve sizlere verilecek olan etler sayesinde kısa sürede tüketemeyeceğinizden dolayı kavurarak saklamanızı öneririz. Kavrulan etler sayesinde afiyetle yenebilir ilk günden yapıla kurban etleri lezzeti bir başka olacaktır. Marifetler hanımların bilip yeni öğrenenler için püf noktalarına kadar kurban etlerini anlatıyoruz.

Tavayı ısıtın ardından içersinde biraz iç yağı ekleyin. Etin kendi yağı haricinde olsun erimesini bekleyin ve üzerine etkileri ilave edin. Bekleme süresi 7-8 dakika olup ateşte pişiriniz. Etler kavrulması ile birlikte üzerine soğan ekleyin. Doğramamanızı öneririz etin içinde zaten kendiliğinden dağılacaktır. Harlı ateşte biraz daha pişirdikten sonra acı sevenler pul biber kara biber gibi baharatlar katabilir. Dana kavurması da aynı şekilde yapılabilir et sert olacağından dolayı pişirme süresini daha yüksek tutmalısınız. Et kavrulurken içine 1 su bardağı katarsanız tadı tamamen yayılacaktır.

Etleri terbiye etmeyi unutmayın terbiye edilmemiş etler daha sert olur lastik kıvamındadır. Taze kurban etleri kavurmadan önce hanımların dikkat etmesi gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu