Hayvanlar Alemi

Kuşlar Yavrularını Nasıl Besler

Yavru kuşlarında annesi olduğu gibi kendi ayaklarının üstüne durana kadar anne kuş tarafından beslenmektedir. Temel besin kaynakları süt ve küçük böcekler solucanlar olmaktadır.

Kuşlar yavrularını beslerken mutlaka canlı yiyecekler getirmektedir. Yumurtlama ile birlikte kabuklarından çıkana kadar içinde dururlar. Kuluçka dönemi boyunca ısıya ihtiyaç duyan bebekler annesi sayesinde bu sürecide tamamlayarak geçmektedir. Anne kuşlar yavruları gelişimini tamamlayana kadar onlara bakarak ilgilenmektedirler.

Memeli canlılar dünyaya geldikleri ilk zamanlar kendi ihtiyaçlarını karşılayamadıklarından dolayı bir müddet beklerler. Anneleri tarafından beslenme ve korumaları karşılanarak gençlik çağına kadar devam ederler. Yavru kuşların beslenmesi için süt ve onların yiyebileceği böcek solucanları toplayarak ağzında yuvalarına götürürler. Kuşlar orada getirilen yiyecekleri tüketerek gelişimlerini sağlamaktadır. Sıvı ihtiyaçları ise anne kuşun sütünden faydalanılarak gerçekleşmektedir. Kendilerini tehlikelerden koruyarak gelişimini tamamlayana bu şekilde devam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu