Sorular Cevaplar

Maket Eve Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Kartondan ev yaptınız ama ısı yalıtımını temsil edecek düzenlemeler mi yapmanız gerekiyor. O zaman ufak ayarlamalar sayesinde düzenlemelerinizi yapmanız mümkündür. Bu sayede ısının içten dışarıya çıkmasını, soğuğun dışarıdan içeriye girmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Isı yalıtım önemli bir tasarruf yöntemidir. Evin her tarafı kaplanarak enerjiden tasarruf yaparak bütçemize destek çıkmamızı sağlamaktadır. Isı yalıtım sistemi sayesinde kendi ve ülke ekonomisine destek olacağımızı bilmeliyiz. Enerji konusunda dışa bağımlılığımızı azaltarak kendimizi korumamız mümkün olur.

İlk önce ısı yalıtım için maket evimizi yapmalıyız. Dış kaplamaların bazı noktalarına pamuk yerleştirmeli ve üzerini tekrardan kartonla kapatmalıyız. Az miktarda pamuğu kartonun üzerine yapıştırın, ardından tekrar bir karton parçası ile üstünü örterek ısı yalıtımlı maket evinizi tamamlamış olursunuz. Pamuk ısı yalıtım sisteminin iç kısmını oluşturarak görevini yerine getirmektedir. Isı yalıtımlı maket evimiz bu sayede hazır olmuş olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu