Sorular Cevaplar

Matematik Neden Sevilmez

Bilim insanları evrenin sırrını çözmek için matematiksel işlemleri kullanmaktadır. Evrenin cevabı matematiksel problemlerin altında yattığına inanılıyor. Doğamızda dahi matematiksel konulara yer verilir. Enginar çiçek açarken Fibonacci dizisine uyan bir desenle açar. Matematik birçok yerde sorularımızın cevabı olarak karşımıza çıkıyor. İnsanoğlu yaşamı boyunca evrendeki karmaşık yapıyı çözmeye çalışmıştır. Birçok araştırmada bilim insanları evrenin sırrının matematikte yattığına inanmışlardır. Aranan soruların cevabı matematikte olduğuna inanarak evrendeki araştırmalarını böylelikle çözme çabalarına girmişlerdir.

Matematik herkes tarafından sevilecek işlemdir. Doğa ve evrendeki olayları çözmemize yardımcıdır. Fiziğin ötesine geçerek sorunların çözülmesini sağlar. Matematik sayesinde doğayı ve evreni keşfettik. Bütün teknolojik aletler matematiğin kullanılması sonucunda formüllere dökülmüştür. Yapay zeka denilen kendi kendine öğrenen ve çözüme ulaştıran algoritmalar dahi matematik kullanılarak ortaya çıkmıştır. Peki insanlar matematiği neden sevmezler?

Matematiğin mucizevi halini bilenlerin matematiği sevmemeleri için hiçbir sebep yoktur. Matematiği öğreten kişilerin matematiği doğru öğretememelerinden kaynaklanmaktadır. Matematik başlı başına yaşam biçimidir. Birçok sorunun cevabını matematik ile buluruz. Matematiği öğreten kişi yaptığı işi sevmeli ve ilgisini göstermelidir. İnsanlar matematiğin zor ve karmaşık olduğunu düşünür fakat öyle değildir. Adım adım ilerlendiğinde matematik okuma yazma bilmek kadar kolaydır. Matematiği nasıl kullanacağını bilmeliyiz. Matematiği seven insanlar bütün hayallerini matematiğe bağlarlar.

Matematik sadece dört işlem değil evrenin sırrının çözülmesinde dahi önemlidir. Birçok formül sayesinde cevabı aranan sorulara cevap verilebilir.

matematik 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu