Hayvanlar Alemi

Muhabbet Kuşlarının Kulakları Nerede

Muhabbet kuşlarının da canlı olduğunu unutmayınız. Onlarında insana benzer yapıları olduğunu görmeliyiz. Bizim kulaklarımızda kepçe olduğundan dolayı yerini rahatlıkla bulabiliyoruz ama muhabbet kuşlarında bu kısım yoktur. Dış kulak olmamasından dolayı yerlerini bulmak hiçte kolay olmayabiliyor. Kuşların kulakları tüylerin altında gizli olduğundan dışarıda görülmeyebilir.

Başlarının sağ ve sol yanlarında bulunur, gözlerinin tam aşağı çaprazında kulakları bulunur. Kulak kepçeleri olmadığından dolayı tüylerinin arasında olup, kafataslarında basit bir delikte oluşurlar.

muhabbet kuslari

Kuşların kulaklarının görülmesi tüy dökümü, banyo yaptıkları ve ıslak olduğu zaman tüyleri bir araya toplanarak görülebilir. Muhabbet kuşlarının yumurtadan çıktıları günde dahi kulaklarının yeri görülmesi mümkündür. İlerleyen zamanda tüyleri büyüdüğünden kulaklarının üstleri kapanmaktadır.

Kulaklarını görmek için görselde yer alan kırmızı çembere bakmalısınız. Bunların görülmesi yavru kuşlarda daha belirgin olup küçük bir nokta kadar kulakları vardır. İncelemelerinizde tüylü muhabbet kuşlarında görülmesi zordur. Sizin için işaretlediğimzi yerde bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu