Pratik Bilgiler

Mum Lekesi Nasıl Çıkartılır

Mum Lekesi Nasıl Temizlenir, Mum Lekesi

Elektriklerin olmadığı zamanlarda özellikle aydınlatmak için kullandığımız alternatif araçlardan birisidir. Mumları marketlere bakkallarda her yerden temin edebiliriz. Bin bir çeşidi olup renkleri ve kokuları ayırt etmemizi sağlamaktadır. Görünümü ile birlikte karanlık gecelerimizi aydınlatmaktadır. Mumlar kullanıldıkça dışarıdaki kabı erimeye başlamaktadır.

Bir damla mum lekesi üzerimizde hoş olmayan bir renk katabilir. Mum damlasına kısa sürede müdahale ediniz. Bunları yapamadığınızdan dolayı o zaman tamamen kurumasını beklemeliyiz o zaman çıkması da haylice kolay olacaktır. Sertleşmesi için üfleyebilirsiniz çevresine yayılmamasına dikkat ediniz.

Mum artığını temizlemek için kağıt havluya ihtiyacınız olacak. Yapılacak işlem kağıt havlunun arasında mum damlayan yeri koymamız olacaktır. Üstünden ütü ile geçtiğimiz zaman mum lekesinin alttaki kağıt havluya geçtiğini görebilirsiniz. Ütü sayesinde lekenin azalarak tamamen yok olduğunu görebilirsiniz. Uzun süre ütüyü basık tutmayın üzerinde yanmalara sebep olabilir.

Cam yüzeylerden temizlemesi çok daha kolay olmaktadır. İhtiyacınız olan temiz bir ıslak bez olacaktır. Silinmesi durumunda damlayan mum lekesinin çıktığını fark edebilirsiniz.

Mobilya üzerinden mum lekesini temizlemek için buz sayesinde dondurulması gerekmektedir yada bekleyebilirsiniz. Bir müddet sonra elinizde bez ile birlikte temizliğini yapabilirsiniz.

mum lekesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu