Okul

Biz Kollarımızı Açabildiğimiz Kadar İnsanız Kompozisyon

Biz Kollarımızı Açtığımız Kadar İnsanız Anlamı, Biz Kollarımızı Açtığımız Kadar İnsanız Kompozisyon Kısa

Milyarlarca insanın yaşadığı dünyada bizde birer misafir olmaktayız. Doğarız çocukluğumuzu yaşar zamanla büyürüz artık bir yetişkin olarak hayatımıza devam ederiz. İnsanlar zamanın esiri olup kaderlerini belirlerler. Dünya üzerinde yaşanan bin bir türlü bela sorun kendisini her seferinde göstermektedir. İnsanlar aç susuz kaldıkları bütün noktalardan görülür.

Duyarsızlık kendisini göstermektedir. Biz ne kadar kollarımızı açarak onlara yardımcı olursak o şekilde değişecektir. Kendimizden başkasını düşünerek bencil olmamamız gerekir. Onlarında bir insan yaşam olsa dahi önemsenmesi gereklidir. Başkalarının da bir hayatı olup tüm dünyayı kucakladığını görebiliriz. Bir olay karşısında ne kadar tepki verirsek o durumda bizim kişiliğimizi ortaya koyacaktır.

İnsan olmak sadece yaşamak değildir çevresinde olanlara sesini duyurmaktır. Sesi çıkmayan zulüm görenleri izlemekten ibaret olmadığını bilinmesi gerekmektedir. Bir yerde bir zulüm varsa mutlaka ona sesimizi çıkartmalıyız. Bugün susanın başına yarın neler geleceğini bilemezsiniz.

Bir Yorum

  1. Gerçekten çok güzel. Ödevime çok yardımcı oldu. Sayenizde güzel not aldım.
    Emeği geçen herkese saygılar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu