Pazartesi, 12 Nisan 2021

Instagram Etiketleme Nasıl İptal Edilir

Etiketlediğiniz kişileri tekrar hesabınız üzerinden iptal edebilirsiniz. Size nasıl yapacağınızı öğreneteceğiz.

Facebook’ta yaptığımız gibi fotoğrafları etiketleyerek kimin kim olduğunu çevremizdekilere tanıtabiliyorduk. Artık fotoğraf etiketleme sistemi Instagram üzerinde de yapılarak fotoğraflara şekil verilebiliyor. Kişilerin arkadaşları artık fotoğraflarda yanlarında olan kişileri tanımak amaçlı etiketleme sistemini açmıştır. Etiketleme yapılarak merak edilenler ve tanınmasına yardımcı olunmuştur.

Instagram etiketleme yaptıysanız bunların iptal edilmesi sıkıntı olmaktadır. Resimler üzerinde etiketlenme yapıldıysanız eğer o zaman “resim etiketleme onay butonu kapalı olması gerekmektedir” buna dikkat ederek başkalarının sizi etiketlemesi iptal olmuş olacaktır. Eğer hesabınız kapalı durumda ise etiketlenme iptal edilecektir.

Başkalarının sizi etiketlemesine izin vermeyin. Tanımadığınız insanlar tarafından size erişebilirler bunun için otomatik etiketlemeyi kabul etmeyi kapatarak sizin etiketlenmenizi iptal etmiş olacaksınız. Sizi tanımak için bir çok insan bu sistemi kullamaktadır. Özellikle fotoğraf paylaşım ağı olan Instagram da sıklıkla resimler üzerinde yapılmaktadır.

Diğer Makaleler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Makaleler