Sorular Cevaplar

Ölümsüzlük Olsaydı Ne Olurdu

Ölümsüzlük insanın yaşlanmasına ve hastalanmasına rağmen ölmeyerek yaşamına devam etme durumu olurdu. Hayat sonsuz olacağından dolayı her dedelerimizi, babalarımızı yedi sülalemiz görebilirdik. Ölümsüzlük gelmesiyle insanlar deliler gibi hareket ederlerdi. Azrail’in olmadığı dünya oluğunu düşünürdük. Dünya daha paylaşılmaz olurdu. İnsanlar birbirlerini kafeslere tıkarak yok etmek için yol ararlardı. Bugün 7 milyar kişi değil 70 milyar kişi olurduk. Dünyaya sığmadığımız gibi kimse birbirlerinin haklarına saygı duymazdı.

Zamanla birlikte insanlığın değişeceğine şahit olurduk. Yüzlerce yıl geçmesine rağmen tekrar okula gitmek zorunda kalacağımızdır. Bilgi sahibi olarak teknoloji daha gelişmiş olurdu. Dünyada iz bırakan bilim insanları bugün yaşayacaklarından dolayı daha çok bilgiyle gelişirdik. Bilim ve teknoloji alanında inanılmaz şekilde ilerlemiş olurdu. İnsanlar öğrendiği gibi dünya üzerinde kimse cahil kalmazdı. Belki bugün ayda veya marsta hayat olabilirdi. İnsanlar yeni araştırmalar yaparak çalışmalarına devam edebilirdi.

Geniş bir ailemiz olurdu. Yaşamımız devam edince insan hayatında eksikliklerini tamamlamak ister. Sorun varsa onların aşılması için çeşitli çalışmalarda bulunurdu. Güzel bir hayat sürdürebilirdik. Geniş ailemiz olduğu gibi huzurlu ve rahat yaşam sürdürebilir olurduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu