Hayvanlar Alemi

Ördeklerin Cinsiyeti Nasıl Belli Olur

Ördeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır, Ördeklerin Cinsiyetini Öğrenme

Ördek yetiştiricileri için cinsiyetlerini birbirlerinden ayırt etmek oldukça zor olmaktadır. Belirgin özelliklerine dikkat ederek erkek veya dişi olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz.

Erkek ördeğin sesi ince çıkar, dişi ördeğin sesi ise kalındır.

Erkeklerin kuyruk kıvrımları ters yarım ay şeklinde görülür. Tüylerinin rengi daha canlı ve şatafatlı olurlar. Yeşilbaş ördeklerinden ise erkeklerin baş kısmı yeşil olur. Çıkardıkları sesler feek feek olur.

Dişilerin kuyrukları düz olur renkleri mat ve gösterişsiz bir halde olup çıkardıkları sesler vaak vaak olur. Yetişkin ördeklerde cinsiyet ayrımı kolay olarak yapılırken yavrularda cinsiyetlerin anlaşılması daha zor.

Resimde gördüğünüz erkek ördek olup kuyruk kısmında tüylerin ters yarım ay şeklinde olduğunu görürsünüz.

erkek ördek
erkek ördek

3 Yorumlar

  1. En iyi sesinden anlaşılıyor Erkek Ördek ince sesli çok yuksek bir ses cikaramiyor Ama dışi kalın sesli motor gibi sesi var..

  2. hepsi uzun olsa anlaşılır ama kısa olunca anlaşılmıyor uzunlar kolay ve düzgün anlaşılıyor kısalar peh geeç sen o işi anlaşılmıyor ben olsa biraz daha araştırıp uzun yapardım tam tamına 1000.1000 kelime olurdu.hepsi kısa olunca sıkılıyo insan uzun olunca heyecanlanıyo neden kendi ördeğinin cinsi nasıl olcak diye merak ediyo.sayfanın yarısı resimle dolu doğru değilmibiraz yazı olsun resim yerine insan sıkılır kısa olunca uzun olunca sıkılmaz deme niye sence dediğim gibi insan sıkılmaaaaaaaaaaaaaaz :) ben ay yıldız sözümeson verirken ördekleri değil bütün hayvanları sevmeliyiz onlarda önemli bizde ama onları korursak hem sevap hemde merhamet kazanırız bütün hayvanları ççoooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkk seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu