Sağlık

Parmak Ağrısı Nasıl Geçer

Yoğun olarak parmakların hareket etmesi beraberinde ağrıları, ciddiye alınmadığı takdirde cerrahi müdahaleyi gerektirebilir. Parmak ağrısı diyerek geçiştirmemek gerekir, hiçbir aktivite ve zorlama olmadan durduk yere yaşanan parmak ağrısı ciddi sorunlara neden olabilir.

Ofiste, bilgisayarda veya masa başında çalışan kişilerin sık yaşadığı sorunlardan görülüyor. Hiçbir aktivite olmadığı halde yaşanan sağlık sorunları beraberinde ciddi hastalıkların habercisi olabilir. Eklem zorlanması ve yanlış hareketten dolayı meydana gelen ağrılar bir müddet sonra kendiliğinden geçecektir. Parmak ağrıları devam etmesi kişinin yaşam kalitesini etkileyerek rahatsızlıklara neden olabilir. Kronik olarak yaşanan ağrılar ise doktor kontrolünde yapılacak fizik tedavi, ilaç, egzersiz seansları ve cerrahi müdahale ile son bulabilir.

Parmak Ağrısının Tedavisi

El ve parmak eklemlerinde meydana gelecek ağrılar için birkaç öneride bulunabiliriz. Sağlık sorunu olmadan ortaya çıkan ağrıların kolayca geçebilmesi için önerileri dikkate almak gerekir.

Parmak eklemlerini daire çizerek ovalayınız. Bir adet almayı iki parçaya bölün, ateşte pişirerek soğumasını bekleyiniz. Ilık hale gelince ağrı olan eklemlere koyarak soğuması beklenir.

Kişnit otu, kına arpa unut, sirke zeytin yapı ile parmaklarınız için bitkisel kür hazırlanabilir. Malzemeler ile hazırlayacağınız kür ağrılarınızı hafifleterek geçmesini sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu