Sağlık

Soğuk Havalarda İdrara Sık Çıkmanın Nedeni Nedir

Sık İdrara Çıkmanın Nedenleri

Sık idrar sorunu her yaştan kişiyi yakından ilgilendiriyor. Erkeklerin ve kadınların ortak sorunlarından olması şeker hastalığının başlangıcı olarak biliniyor. Bulanık görme, kaşıntı, cilt enfeksiyonu gibi durumlar şeker hastalığının habercisidir. Böbrek fonksiyonları yavaşlayıp kandaki şekerin damarlara gelip sertlik açmasına sebep olabiliyor.

Sık idrara çıkmanın sebebi olarak böbreklerin iyi çalışmaması, olduğunuz yerin soğuk olup vücut sıcaklığını etkilemesi, idrara çıkma alışkanlığınızdan dolayı olur.

Soğuk havalarda idrar gelmesi ortak sorunlardandır. Alt idrar yolu hassasiyeti olan kişilerde daha etkilidir. Soğuk havada insan gerilerek idrar kesesi kasılmasından sonra baskı olup tuvalet ihtiyacınızı gidermek istersiniz. İdrar varlığı hissinden dolayı tuvalet ihtiyacınızı gidermek zorunda kalırsınız. Böbrek sorunlarınız yoksa dış etkenlerden dolayı meydana geliyor olabilir. Aşırı su tüketmekte idrar torbasının dolmasına sebep olabilmektedir. İdrara çıkmanızın bir diğer sebebi de tükettiğiniz su miktarından dolayı kaynaklanıyor.

Sık İdrara Çıkmanın Nedenleri

Enfeksiyon veya hastalık
Kas ve sinir dokularında kasılmalar
Prostat veya diyabet hastalıkları
Kullandığınız ilaçlar idrara çıkmanıza sebep olabilir
İdrar üretimini etkileyen tedaviler

İdrar konusunda sorunlarınızı hastanede Dahiliye ve Üroloji bölümlerine gözükmeniz gerekmektedir.

idrara çıkmanın nedeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu