OkulSözlük

Telekinezi Nedir?

Tarih boyunca insanlara ilginç gelen durumlardan birisi telekinezi olmuştur. Cisimleri ve nesneleri düşünce yolu ile temas etmeden hareket ettirmeleridir. Fiziksel temas olmadan beyin gücü ile yapılan hareket ettirme yeteneğine denir. İnsanlara merak uyandıran ve neredeyse herkesin öğrendikten sonra bir kez olsun denedikleri yöntemdir. Temas etmeden hareket ettirebilme yetenekleri insanların yoğun çalışma ve çabalamaları sonucunda gerçekleşmiştir. Varlığı konusunda yapılan bilimsel araştırmalar doğruluğunu kanıtlamıştır. Dünyanın çeşitli yerlerinde telekinezi gerçekleştirilmiştir.

Bilim insanları tarafında 2006 yılında bulunan araştırmalar doğrultusunda telekinezi alanında araştırmalara daha çok yoğunluk verilmiştir. Beyin gücü ile cisimlerin hareket ettirilmesine yönelik çalışmalar geleceğin bilgisi olarak görülmüştür. İnsanların düşünceleri doğrultusunda nesnelerin hareket ettirildiği bilimsel olarak önem kazandı. Düşünce kuramı ile işlerin yapılabileceği ve hayatın kolaylaşabileceği gözlemlendi. Buna yönelik telekinezi kişilerin farkında olmanda sahip oldukları yeteneklerden birisidir.

Telekinezi yeteneğine sahip olan kişilerin küçük nesneleri hareket ettirebildikleri tespit edildi. İleri boyutta nesneleri hareket ettirebilen kimse olmamıştır. Beyin bakımından hangi etkiler doğrultusunda gerçekleştiği incelense dahi sonuca ulaşılamamıştır.

Dünya genelinde telekinezi üzerine tartışmalara rağmen psişik güçlere sahip olanların sayısı oldukça azdır. Bilimsellik bakımından yetersiz kaldığı düşünülüyor. Aklımıza beyin gücü ile uçma kabiliyeti olan parapsikoloji gelecektir. İleri derecede telekinezi yeteneğine sahip olan kişiler güçlerini başkalarına göstermeyeceği konusunda bilim dünyası hemfikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu