Okul

Levitasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

İllüzyonistliği meslek olarak kabul eden kişilerin bir bastona tutunarak nasıl ayakta durdukları merak edilmektedir. Genelde işlerini yaparken göz yanılmalarını kullanarak yaparlar. Öyle bazı durumlarda göz yanılması olmanda kendilerini nasıl gösteriyorlar. Peki, bunlardan birisi uçmaları olsaydı böyle bir şey mümkün olabilir miydi? Yardım almaksızın ayakta durmaları gibi durumlara ne denmeli!

Tam burada yapılan levitasyonun gerçekleşmesidir. Levitasyon yükselim, özgül olarak havada kalma, nesnelerden yardım almaksızın havada asılı kalma ve gezinebilme durumudur. Nasıl oluyor da yardım almadan havada kalıp uçabiliyorlar?

Tarihte bir çok örneği olmuştur, bilim tarafından incelenmesine rağmen böyle bir olayın gerçekliliği kanıtlanmıştır. Parapsikoloji sonucunda insanlar beyin gücünü kullanarak cisimleri hareket ettirme, şeklini değiştirme, kıpırdattıklarını görüldü. Hindistan’da havada durabilen ve yöntemleri hakkında bilgi verilen kitaplar yayınlanmıştır. Avrupa’da ilk levitasyon ustası olarak Azize Therasa’dır. Yardım almaksızın havalanarak yükseldiklerine şahit olunmuştur. Herhangi bir gizlilik olmadan gösterisini yapmıştır.

Günümüzde Amerikan vatandaşı olan Chris Angel tarafından bilim insanlarının önüne yükseldiği görüldü. İnanışlara göre uçmak tanrılara verilmiş bir özellikse insanlar nasıl uçabiliyorlar. Bilim insanları bunu kabul etmiş ama cevabını bulamadılar. Düşünceler insanların parapsikoloji üzerine yoğunlaşarak beyin gücünü kullanıp hareket ettiklerini göstermiştir. Yerçekimi ile nesnenin bağlantısı kesmek havada kalmasına mümkün olmaktadır.

Japonya ve Fransa’da manyetik levitasyon kullanılarak trenlerin saatte 350m hıza ulaştıkları kanıtlanmıştır. Beyin yöntemi ile yapılan levitasyon gelecekte teknolojiye şekil verebilir bir özelliğe sahip olduğu düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu